Reportáž ze Závodu Vlčat a Světlušek

publikováno 04.05.2010 (aktualizováno 10.05.2010)

V sobotu 8. května se v lesích brněnské městské části Žebětína uskutečnil další ročník Závodu Vlčat a Světlušek (ZVaS). Jednalo se o tradiční závod skautských družinek prověřující jejich schopnosti, znalosti a dovednosti. Závod byl letos oblečen do nového pláště - odehrával se v pohádkovém prostředí Bradavické školy čar a kouzel, kde skautské družiny soutěžily o zisk Ohnivého poháru.

Letošního ročníku se zúčastnilo 21 skautských družin s dětmi  ve věkovém rozmezí 5 až 11 let. Mezi nimi nechyběl ani skautský oddíl z Hostěnic, který kvůli větší převaze holek ve skupině soutěžil v dívčí kategorii, která byla početnější než chlapecká (13 dívčích skupinek a 8 chlapeckých). Průběh závodu byl koncipován v navštěvování stanovišť na kterých děti plnily různé úkoly za které získávaly body do celkového hodnocení a také Bertíkovy lentilky pro svůj osobní pocit. Na stanovištích si děti procvičily základy první pomoci, kuchařské dovednosti, bystrou mysl, hbité tělo či šikovné ruce.

V závěrečném vyhodnocení skončil Hostěnický oddíl na pátem místě v dívčí kategorii a na pátém místě mezi všemi 21 hlídkami a postoupil tak do krajského kola Závodu Vlčat a Světlušek, které proběhne v polovině června v Boskovicích. Postup do krajského kola je pro pořád začínající oddíl velký úspěch, neboť konkurence brněnských oddílu, které mají oproti Svištům dlouhou historii, byla veliká.

Podrobné statistiky závodu si můžete stáhnou zde. Statistiky obsahují celkové pořadí a také úspěšnost všech hlídek na různých stanovištích, přičemž nejvyšší možný počet bodů je 10.

Fotky ze závodu naleznete zde

Fotografie z dubnového výletu jsou k shlédnutí na střediskových stránkách: odkaz

Informativní předtáborová schůzka pro rodiče proběhne ve čtvrtek 3. června od 18:45 v Broučkárně.

Těšíme se na hojnou účast.